مقالات / طراحی ویلا DAMAC در دبی – امارات
نوامبر 1, 2020
طراحی ویلا DAMAC در دبی – امارات

طراحی ویلا DAMAC در دبی – امارات

داماک گروپ برندترین سایت املاک دبی

طراحی ویلا

تاریخ معماری طراحی ویلا مدرن و ورود فناوری به آن

معماری هایتک یا معماری فناوری برتر سبکی از معماری و طراحی صنعتی است که در سال ۱۹۷۰به وجود آمد و پلی بود در جهت پیوند تکنولوژی و صنعت با معماری کلاسیک و قدیمی، معماری هایتک با چهره تازه­ای از معماری مدرنیسم در صنعت معماری پدیدار شد. در این شرایط به طبع وقتی دوره ای تمام می­شود زمان آغاز دوره ای جدید است. در ادامه این روند تا سال ۱۹۸۰، دیگر بیشتر طرح ها، نقشه ها و ایده­ های معماری در معماری پست مدرن ادغام شده بود.

ساختمان‌هایی با سبک معماری هایتک یا معماری فناوری در کشورهای اروپایی و شمال آمریکا ساخته شدند. پس از پایان جنگ جهانی دوم و با تخریب بسیاری از ساختمان های تاریخی و همچنین ویلاهای زیبا و با شکوهی که متعلق به اعیان و اشراف و دولتمردان آن زمان بود ، وقت آن بود تا معماران و طراحان بین ساخت این ویلاها و ساختمان های قدیمی، بین معماری سنتی و کلاسیک و شیوه جدید معماری (High tech)یک روش را انتخاب کنند.

معماران و مهندسان با در دست داشتن این فناوری ایده ها و تفکرات خود را پیش برده و بعنوان ابزاری نیرومند حضور خود را در معماری به حد والای آن رساندند. البته این روند که تا به امروز نیز ادامه داشته بنا به بدلایلی از جمله زاویه پیدا کردن فعالان محیط زیست با آنها که نگران نزدیکی این فناوریها به محیط زیست انسانها و دیگر موجودات زنده و تضاد آن با طبیعت هستند همواره متغیر بوده است.

در بین پروژه های معماری، ویلاها جایگاه خاصی بین طراحان ساختمانها دارند چرا که برای طراحی ویلا و در مرحله نقشه کشی ساختمان ویلا، دست باز تری داشته و می توانند حین ترسیم و طراحی نقشه از ذوق و سلیقه به همراه خلاقیت خود نیز بهره بیشتری ببرند، که در نتیجه طراحی ساختمان ویلا به لحاظ کمی و کیفی نسبت به ساختمان های شهری و مسکونی در همه زمینه ها (انتخاب المانها و عناصر مورد استفاده در طراحی) متنوع تر می باشد

اصول طراحی ویلا

  • انتخاب و بازدید از زمین مورد نظر برای ساخت ویلا و در نظر گرفتن جذابیت های بصری محیط
  • طراحی نقشه و پلانی دقیق از ساختمان و تایید آن توسط کارشناس مربوطه
  • توجه به خواست کارفرما و در نظر گرفتن اقامت دائمی و یا موقتی در ویلا
  • دکوراسیون و معماری داخلی ویلا
  • توجه و اجرای ضوابط و مقررات معماری ساختمان در مبحث طراحی ویلا

سبک معماری ویلا

یک انتخاب مناسب به عواملی چون عناصر و المانهای در نظر گرفته شده در طراحی و به طبع آن انتخاب و خرید مصالح لازم برای اجرای پروژه بستگی دارد. در نظر گرفتن وضعیت آب و هوا، منطقه جغرافیایی، زاویه نورخورشید، جهت وزش باد، شرایط و موقعیت زمین، ویلاهای همسایگان و قوانین ساخت و ساز منطقه و سایر عوامل نیز در انتخاب سبک معماری موثر می باشند.

در ایران نیز تاریخچه ساخت ویلا به سالها قبل بر می گردد، در تعریف عام معمولاً به خانه‌هایی که طراحی نمای ساختمان آن  چهار طرف داشته یا سقف شیب‌دار داشته باشند خانه‌های ویلایی گفته می‌شود و در شمال ایران به خاطر اقلیم مرطوب و آب و هوای بارانی اکثر خانه‌ها به صورت ویلایی ساخته می‌شوند. البته امروزه با گسترش شهرها از تعداد ویلاها در مراکز شهرها کاسته شده و ساخت آن به اطراف و حومه آن انتقال یافته است.

درباره داماک گروپ

اگر شما هم به دنبال خرید ویلاهای فوق لاکچری و بی نظیر و طراحی معماری بی نظیر در دبی هستید و قصد دارید سرمایه خود را با کمترین ریسک تبدیل به املاک در بهترین مناطق کشور دبی کنید بی تردید گروه داماک گروپ با طیف گسترده انواع املاک و مستغلات و با تنوع قیمت و شرایط خرید بهترین انتخاب  داماک خواهد بود.

اگر خواهان یک زندگی لوکس و لاکچری هستید ما به شما داماک گروپ بزرگترین و جامع ترین سایت  چند ملییتی جهان با 33 هزار 214 کشور بهترین انتخاب برای شما در دبی خواهد بود .

تیم مخصصین ما در هر ساعت ازشبانه روز ارائه خدمات می دهند .با شرکت داماک damac تجربه زندگی مدرن با خرید واحد های فول فرنیش آماده تحویل  را تجربه کنید.داماک گروپ برای رفاه حال مشتری وام هایی با بهره بسیار پایین فراهم کرده است .

شهر دبی سرزمین عجایب را با داماک DAMAC تجربه کنید .

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی می توانید از طریق  داماک گروپ در ارتباط  باشید.

مطالب مشابه:

آپارتمان قسطی    ویلای قسطی    خرید ویلا با هزینه کم     فروش قسطی آپارتمان

damac

  خرید ویلا در دبی     خرید آپارتمان در دبی     فروش ویلا در دبی      فروش آپارتمان در دبی 

آماده انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط بدون بهره

آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

ساخت ویلا دبی طبق سلیقه شما با داماک